TUVANA BÜYÜKÇINAR DEMİR

KURUCU / KREATİF DİREKTÖR

1999 yılında sektöre adım atan Tuvana Büyükçınar Demir ilk mağazası olan A46’yı, ortağı ve eşi Selim Demir ile birlikte Abdi İpekçi Caddesi’nde açtı ve moda alanında çalışmalarına başladı.

Moda çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmeye karar veren Tuvana Büyükçınar Demir 2002’de, Nişantaşı’nda ilk atölyesini açtı.

2003’te, Selim Demir ile birlikte A46 Organizasyon şirketini kurdu.

2005 yılında ise, Tuvanam markasını hayata geçirerek en büyük hayallerinden birine ulaştı. Tuvana Büyükçınar Demir moda başkentleri olarak kabul edilen Paris, New York ve Milano’daki moda fuarlarına katılarak Tuvanam markasının uluslararası bir üne kavuşmasını sağladı.

Bugün, başarılı ve istikrarlı ihracat adımları sayesinde Tuvanam, 10 ülkede yer alan 25 satış noktasıyla uluslarlarası bir marka haline geldi.

Tuvana Büyükçınar Demir, 2010 yılında “Tuvanam Baby Couture” adı altında bebekler için özel dikim tasarımlar hazırlamaya başladı.

2014 yılında, iş ortakları Emine Kütük ve Alara Koçibey ile çocuk odalarına başka bir boyut ve yaratıcı bir vizyon kazandırma ilkesinde olan markası “3 Moms”ı kurdu. 2016 yılında, 3 annenin tecrübesi sayesinde başarılı bir ilerleme kaydeden 3 Moms markası büyüyerek, mimari iç mekan ve mobilya tasarımlarına imza atan 3 Homes’ u hayata geçirdi.

Bugün, Tuvana Büyükçınar Demir 4 farklı sektörde yer almakta ve tasarım kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.